Könyvek a protestáns világ szívéből Magyarországra

Szeptember 28. és október 1. között a gyülekezet vezető lelkésze Szőke Gábor, a Reménység Szigete működtetésért felelős munkatárs és Kátay Hunor ifi-tag társaságában Svájcban és Németországban járt. Az elmúlt század legnagyobb protestáns teológusának tartott Karl Barth unokaöccsének, Sebastian Barthnak az egykori könyvtárából özvegye, Ingeborg Barth-Koenigs asszony egy jelentős részt magyarországi egyházi célra ajánlott föl. A nála tett lélekemelő látogatás után az utazás Brémába folytatódott, ahol Dieter Koch Barth kutató várta a vendégeket szintén több száz, igen értékes könyvvel.

A ’80-as éveikben járó ajándékozókkal való találkozásokon szinte kézzel fogható volt egy valamikori, mélyen keresztyén, lelkileg emelkedett, visszafogottan kulturált világ kisugárzása.

A könyvek a Pápai Reformtus Teológiára kerültek a lelkészképzést szolgálandó.

Kátay Hunor könypakolás közben
Kátay Hunor könypakolás közben
Barth Károly unokaöccsének özvegyével, a könyveket adományozó Ingeborg Bart-Koenigs-szel