Meghívó

2016. október 31-én

„Mi ezt a pogány játékot nem űzhetjük…” címmel a halottak emlékezetéhez kötődő szokásokról, gyülekezeti alkalmakról tartandó műhelykonferenciára

és Reformáció Ünnepi istentiszteletre

Konferencia

14.00: Megnyitó: Veres Emese-Gyöngyvér (Budapest): A vendégek köszöntése, a konferencia tematikájának ismertetése

14.20: Szigeti Jenő (Budapest): Virág a síron

14.40: Voigt Vilmos (Budapest):  „Égi Világosság” – egy magyar evangéliumi  spiritiszta mozgalom  és háttere

15.00: Novákné Plesovszki Zsuzsanna (Nagykőrös): Halottkultusz a mezőberényi szlovák evangélikusok körében

15.20: Nagy-Varga Veronika (Cegléd): Füle Miklós presbiter élete és mártírhalála családja és gyülekezete emlékezetében

15.40: Szilágyi Levente (Budapest): „Csinált dalok”. Egy fertősalmási református kántor halottbúcsúztató énekgyűjteménye

16.00: Kávészünet

16.20: Gyivicsán Anna (Budapest): Krupa András és Lami István emlékezete

16.40: Novák László Ferenc (Nagykőrös): A fejfa, mint jelkép

17.00: Zalatnay István (Budapest, Erdélyi Gyülekezet): Az Erdélyi Gyülekezet megemlékező szokásai

17.20: Hozzászólások, kiértékelés

Megemlékezés – Istentisztelet

18.00: Az Erdélyi Emlékkertben megemlékezés az egyes régiókban született történelmi személyiségekről, majd azt követően ünnepi istentisztelet a templomban

18.30: Úrvacsorás istentisztelet reformáció ünnepi liturgikus imákkal

2016. november 1-jén

Erdélyi Halottak Napja

8.00: Reggeli áhítat

12.00: Napközi áhítat

16.00: Úrvacsorás istentisztelet (régi magyar protestáns liturgikus elemekkel)

18.00: Esti áhítat (Az Erdélyi Gyülekezetben régi magyar protestáns istentiszteleti hagyományok ihletésére született liturgia szerint történik „a nap megszentelése”. Halottak Napján ezek az áhítatok kísérik a megemlékezőket a szeretteikhez és az Isten színe elé vezető úton.)

November 1-jén egész nap látogatható az Erdélyi Emlékkert és az urnatemető.

Gyakorlati tudnivalók:

• az Örs vezér tere metró-kijáratától jobbra 50 m-re nyíló parkolóból 31-én a konferencia kezdése előtt 13.30-tól, valamint 16.30-tól, nov. 1-jén 7.45-tól Erdélyi Gyülekezet feliratú mikrobusz jár.
  • Autóval az Örs vezér terétől a Fehér útra, majd 500 m után a lámpás kereszteződésnél balra kell fordulni, a Gyógyszergyári útra; 700 m után jobbra van a bejárat.
  • Az Emlékkert egész nap látogatható; az emlékhelyek bejáratánál található kaspókban lehet virágot, az emléktáblák alatt pedig mécsest elhelyezni. Mécses a helyszínen vásárolható.
  • Az istentiszteletek kivételével folyamatosan lehet családi emléktáblát és urnahelyet megrendelni.
  • Az egész nap működő büfében tea, forralt bor, zsíros kenyér kapható.
  • Cím: 1106 Budapest, Gyógyszergyári út, volt laktanya (erdelyigyulekezet-budapest.hu).